elektro řešíme komplexně...

Pokladny pro elektronickou evidenci tržeb

Zákon o elektronické evidenci tržeb nenařizuje používání žádného konkrétního zařízení. Můžete si tedy sami vybrat systém, který vám vyhovuje.

Co budete potřebovat:

 přístroj pro evidenci tržeb  tiskárna  aplikace  internet
přístroj pro evidenci tržeb tiskárnu účtenek aplikaci nebo software na přiznávání tržeb  připojení k Internetu

Připravili jsme pro vás přehled vhodných možností pro podniky různé velikosti.

Ceny uvádíme na spodní cenové hranici a jsou jen orientační. Vždy totiž záleží na tom, jaký model přístroje zvolíte nebo jak velký datový balíček na internet budete potřebovat.

Náklady nemusí být velké

Pokud už máte registrační nebo dotykovou pokladnu s připojením na internet, pravděpodobně nemusíte kupovat novou. Výrobce pouze aktualizuje software, aby vyhovoval požadavkům elektronické evidence tržeb.

Obávat se nemusí ani podnikatelé, kteří už ve svém provozu používají počítač a přijde jim zbytečné pořizovat místo něj pokladnu. Stačí ho totiž doplnit dotykovým monitorem, díky kterému budete navíc šetřit svá záda při markování položek.

Velkých nákladů na nákup nového zařízení se nemusí bát ani malí podnikatelé. Podnikající fyzické osoby si mohou uplatnit jednorázovou slevu na dani ve výši 5 000 Kč.

Mikropodniky

Ty nejmenší podniky si žádnou registrační pokladnu pořizovat nemusí, protože jim postačí běžná spotřební elektronika. Je levná, ale je nutné ji často nabíjet.

Chytrý telefon + bezdrátová tiskárna

Nejlevnějším dostupným řešením je evidovat tržby přes chytrý telefon a mobilní aplikaci. Po přijetí kódu od finančního úřadu vytisknete účtenku na malé bezdrátové tiskárně.

chytrý telefon 2.000 Kč
bezdrátová tiskárna 3.500 Kč
mobilní aplikace 300 Kč nebo verze zdarma
internet 250 Kč

Tablet + bezdrátová tiskárna

Dalším způsobem je evidence tržeb na tabletu. Výhodou je jeho větší obrazovka. Aby se vám však přístroj pohodlně ovládal, je dobré mít ho ve stojánku. Z hardwaru budete potřebovat k tabletu ještě tiskárnu.

tablet 2.500 Kč
stojánek 500 Kč
bezdrátová tiskárna 3.500 Kč
mobilní aplikace 300 Kč nebo verze zdarma
internet 250 Kč
Profi Účtenka – EET aplikace zdarma

 

Malé a střední podniky

Pokud máte denně desítky až stovky účtenek, chytrý telefon nebo tablet vám už stačit nebudou. Tato spotřební elektronika není stavěná na tak velkou zátěž.

Přenosná registrační pokladna

Jestli nemáte stálé pokladní místo, bude se vám hodit přenosná registrační pokladna. Je velká zhruba jako smartphone, ale robustnější. Tlačítky namarkujete zboží nebo služby a zařízení vydá účtenku.

kompaktní zařízení 14.500 Kč
internet 250 Kč

Nepřenosná registrační pokladna

Ve středních provozovnách nebo restauracích využijete nepřenosnou pokladnu pro elektronickou evidenci tržeb. Její součástí je zabudovaná tiskárna účtenek.

kompaktní zařízení 7.500 Kč
internet 250 Kč

Velké podniky

Velké firmy s tisíci doklady už potřebují skutečně robustní systém. Ideálními pokladnami pro elektronickou evidenci tržeb jsou proto POS pokladny.

Dotyková pokladna

Větší podniky využijí na EET dotykové pokladny. Díky pokladnímu softwaru, se kterým pracují, má obchodník přesný přehled o prodejích a k dispozici mnoho užitečných statistik.

dotyková pokladna 20.000 Kč
software 6.000 Kč
internet 500 Kč