elektro řešíme komplexně...

ER - evakuační rozhlasy

evakuační rozhlasy

Evakuační rozhlas je systém pro zesílení nebo distribuci zvuku, který se používá pro rychlou a uspořádanou mobilizaci obyvatel při nouzových situacích. 
Pokud jde o systém používaný k řízení evakuace při požáru, používá se často název Požární rozhlas. Může plnit i další funkce jako je přenos hudby a informačních hlášení.
Dle normy EN 60849 (ČSN EN 60849) se používá toto názvosloví:

  • Nebezpečí - situace, při které dochází k evakuaci, například požár u požárního rozhlasu, voda u rozhlasu používaném k mobilizaci při záplavách atd.
  • Nouzový stav - stav, kdy rozhlas vyhlašuje poplach nebo evakuaci
  • Oblast pokrytí - oblast (uvnitř nebo vně budov), kde má systém splňovat požadavky EN 60849, pro hudbu a informační hlášení se často instaluje rozhlas i do dalších prostor. Do oblasti pokrytí patří jen ty prvky, které se používají pro poplachová a evakuační hlášení a dále prvky, které slouží jako záloha při poruše.
  • Zóna - reproduktorová zóna z hlediska evakuace. Ve většině aplikací se vyhlašuje evakuace najednou v celém objektu, pak má NZS pouze jednu zónu. Pouze v objektech s předepsanou postupnou evakuací je větší počet zón. Pro hudbu a informační účely je NZS obvykle rozčleněn do daleko většího počtu zón (zóny z hlediska uživatele), každá se navíc může dělit na smyčky.
  • Nouzová zóna - geografické členění objektu z hlediska indikace nebezpečí, například u požárního rozhlasu oblast pokrytá jedním požárním čidlem.

Eduard Chylík Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript 566 693 861
777 101 708

bosch dexon  variodyn